Putování Relikvie sv. Vincenta de Paul

1.11.2019

Ve dnech 28. října až 14. listopadu 2019 se na Slovensku a v České republice uskuteční „Putování relikvie sv. Vincenta de Paul“ .

V Brně ji přivítá v Duchovním centru v Brně-Lesné v pátek 1. listopadu 2019 v 17.00 hodin místní farář P. Pavel Hověz. Poté bude následovat duchovní program do 21. hodiny a zajímavostí bude prezentace života a díla sv. Vincence de Paul, jehož životním motem bylo: „Milosrdná láska získává svět“.

Svatý Vincenc z Pauly, též francouzsky Vincent de Paul (24. dubna 1581 - 27. září 1660) byl francouzský kněz, zakladatel kongregace lazaristů, Společnosti dcer křesťanské lásky - Vincentek, reformátor francouzské církve a jeden ze zakladatelů moderní evropské charity a péče o chudé. Je patronem charity, vězňů, zajatců, bezdomovců a nemocnic.
Rozloučení s jeho relikvií proběhne v Brně – Lesné v sobotu 2. listopadu po mši svaté celebrované P. Jánem Jakubovičem CM v 8.00 hodin.