Diecézní misijní den v Rousínově

24.5.2019

„Uprostřed deštivých dnů působila sobota 18. května 2019 jako vystřižená z dovolenkového katalogu,“ vzpomíná Jana Zehnalová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl.

„Od rána se sluníčko smálo na celý kraj a zvalo malé i velké na - v Rousínově neobvyklou - akci: misijní den. Když se otec biskup Vojtěch Cikrle připojil k natěšeným Klubčatům brněnské diecéze, farníkům i dalším, které oslovuje misijní rozměr církve, začala slavnostní mše svatá. Pozořická schola obřad skvěle doprovodila známými písničkami, hodonínské klubko předvedlo ukázkový obětní průvod. Aktivita ostatních se ukázala hlavně po bohoslužbě: čile se rozběhli po stanovištích, které simulovaly typické představy o životě v různých zemích světa. Děti si mohly vyzkoušet montování součástek, lezení po laně, přenos vody, výrobu klobouků a mnoho dalšího. Na všechny čekalo bohaté občerstvení, možnost popovídat si s otcem biskupem nebo získat za darovaný peníz něco na památku. Někteří zůstali i na pohádkové divadlo v podání místního dětského souboru a posíleni požehnáním odjeli plni dojmů do „všech končin“ brněnské diecéze.“

Fotogalerie ZDE