Přednáška o nové slovenské blahoslavené Anně Kolesárové

13.2.2019

Přednáška o nové slovenské blahoslavené Anně Kolesárové se bude konat 13. února 2019 od v 17.00 hodin v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí (vstup z ulice Dominikánská). Její život přiblíží P. Pavel Hudák.

Anna Kolesárová se narodila 14. července 1928. V roce 1944 ji opilý voják obtěžoval a naléhal na ni, aby se mu oddala. Ona navzdory jeho hrozbám, že ji zastřelí, odmítla. Voják ji tedy před očima jejího otce zastřelil. Anna zemřela při zvolání svatých jmen Ježíše, Marie a Josefa. Do matriky zemřelých farář zapsal poznámku: Hostie nejsvětější čistoty. Slovenská laička a mučednice čistoty Anna Kolesárová byla blahořečena 1. září 2018 v Košicích. K jejímu hrobu, kde je nápis: „Raději smrt než hřích“ putují tisíce mladých lidí, kteří Anku prosí o pomoc v důležitých rozhodováních.