Jubilejní 15. diecézní pouť rodin 2018

1.9.2018

Jubilejní 15. diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou 2018 se bude také letos konat pod záštitou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho, a to v sobotu 1. září 2018.

O letošní pouti by se dalo říct, že proběhne „trochu jinak“. Dle slov organizátorů tentokrát půjde o skutečnou pouť s cílem v poutním areálu kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. Je připraveno několik tras v různých vzdálenostech, každá skupina poutníků bude doprovázena knězem, který bude k dispozici pro duchovní rozhovory a sv. smíření.

Program na Zelené hoře:

od 13.30 hodin stanoviště s úkoly a výtvarné tvoření pro děti, komentované prohlídky kostela pro dospělé

15.00 hodin modlitba tancem, příprava procesí k bazilice Nanebevzetí Panny Marie v areálu zámku

15.30 hodin procesí k bazilice Nanebevzetí Panny Marie

16.00 hodin pontifikální mše, hlavní celebrant diecézní biskup Mons. Vojtěch Cikrle

17.00 požehnání na cestu, ukončení poutě

Více informací ZDE