Den církevních škol letos jinak

19.9.2018

Brněnské církevní školy a domovy mládeže spolu s Křesťanskou pedagogicko-psychologickou poradnou Brno pořádaly v uplynulých dvou letech akci nazvanou Den církevních škol. V parku na Moravském náměstí byly k vidění ukázky z jejich života a činnosti. Program doprovázela taneční, dramatická a hudební vystoupení. Pozvání přijal též písničkář Pavel Helan, Schola brněnské mládeže i zahraniční hosté – slovenská skupina Espé a studenti z partnerského vídeňského gymnázia.

Letos je naplánována nová náplň této společné akce,“ říká koordinátorka projektu Marie Pospíšilová. „Žáci a vyučující chtějí vykonat něco navíc pro své město a pro jeho znevýhodněné obyvatele. Ve středu 19. září 2018 po zahajovací bohoslužbě v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla téměř tisícovka mladých lidí zamíří se svým programem do hospiců a zařízení pro seniory, do dětských domovů a mateřských škol. Dále také pomohou s údržbou veřejné zeleně a při úklidu v brněnské ZOO. Studenti a pedagogové Střední církevní zdravotnické školy na Grohově ulici zase plánují darovat krev a na informačních stanovištích v centru města ukázky první pomoci a resuscitace. K akci „Brňáků“ se připojí též Katolické gymnázium v Třebíči a Křesťanská mateřská škola Karolínka ve Slavkově.

Více informací lze získat na www.biskupstvi.cz a na webových stránkách jednotlivých zapojených subjektů.