Na Velehradě ocenili také osobnosti brněnské diecéze

5.7.2018

Při slavnostní bohoslužbě 5. července 2018 bylo oceněno několik osobností z brněnské diecéze.

Řád sv. Cyrila a Metoděje pro rok 2018 obdržela známá malířka paní Bedřiška Znojemská, rodačka ze Znojma, děkovné uznání za malířskou a literární tvorbu sestra dominikánka Česlava Talafantová, rodačka z Brna, která nyní žije ve Střelicích u Brna.

Pamětní medailí České biskupské konference byly oceněny tři osobnosti z brněnské diecéze: P. ThLic. Petr Šikula (více v samostatném článku) a pánové Miroslav Kasáček a Luděk Navara.

Miroslava Kasáčka a Luďka Navaru ocenil již v roce 2016 medailí sv. Cyrila a Metoděje brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Poděkoval jim tím za dlouhodobé úsilí věnované studiu a prezentování osudů obětí totality s přihlédnutím k tehdy vydané publikaci „A přece budu blízko“. Biskupové na Velehradě ocenili jejich dlouholetou aktivní práci v oblasti odkrývání a mapování zvůle totalitního režimu.

Více informací o velehradských událostech na www.cirkev.cz