Flautas de Colores pro Nesvačilku

17.6.2018

Koncert flétnového kvarteta Flautas de Colores v rozestavěné kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce zazní v neděli 17. června 2018 od 17.00 hodin. Dobrovolné vstupné bude věnováno na dostavbu kaple.

Informace o kapli http://www.kaplenesvacilka.cz/

Flautas de Colores je dámské kvarteto zobcových fléten. Ve svém pestrém programu představí skladby starších období, středověku i baroka, ale i moderní, od současných autorů. Soubor během svých vystoupeních dokazuje, že zobcová flétna je nástroj profesionální, na který lze hrát na vysoké úrovní technické i interpretační. Během koncertu vystřídají čtyři hráčky celou škálu féten od vysokých, sopránových až po hluboké, basové, což poskytuje velké možnosti zvukové i repertoárové.

Jak zní meditativní hudba v podání kvarteta Flautas de Colores můžete okusit na nedávno natočeném videoklipu skladby Christe v novém moderním kostele sv. Václava v Sazovicích u Zlína. Viz YouTube kanál.