Žabovřeské rozmlouvání: Tíha oběti

18.4.2018

Dne 18. dubna 2018 v 19.00 hodin bude ve farním sále pod kostelem Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách promítnut film o kardinálu Štěpánu Trochtovi s názvem Tíha oběti.

Čtyři roky vznikal film o kardinálovi Štěpánu Trochtovi Tíha oběti. Režisér Zdeněk Zvonek o natáčení říká: „Když jsem viděl ten stoh materiálů, podlomila se mi kolena. Hned jsem si uvědomil ten paradox, že v archivu Československé televize a rozhlasu neexistuje ani jeden záznam či řádka.“ Hodinový dokument vychází z několika vzácných svědectví o Trochtově životě (prof. Josef Svoboda z Toronta, prof. Karla Skalického) a z archivních materiálů. Komentář čte herec Miroslav Táborský.

O režisérovi: MgA. Zdenek Zvonek žije v Tetíně u Berouna, ale vyrůstal ve Valašských Kloboukách. Po vystudování oboru kamera na FAMU se živí jako kameraman a příležitostný režisér autorských dokumentárních filmů. Většina jeho dokumentů je zaměřena na ekologii, trvale udržitelné hodnoty a rodné Valašsko.