Otevření Muzea starobrněnského opatství

1.2.2018

Opatství Rádu sv. Augustina ve spolupráci s Masarykovou univerzitou pořádá dne 1. února 2018 od 16.30 hodin otevření Muzea starobrněnského opatství a slavnostní zpřístupnění Mendelova rukopisu "Pokusy s rostlinnými hybridy" v prostorách starobrněnského opatství v Brně ((vstup přes Mendelovo muzeum, Mendlovo nám. la, Brno).

Program akce:

16:30 - přednáška rektora MU Mikuláše Beka a prezidenta Villanova University Petera M.Donohue (Mendelův refektář)
17:30 - zpřístupnění a slavnostní uzavření Mendelova rukopisu do vitríny
18:00 - slavnostní otevření Muzea Starobrněnského opatství s proslovy významných hostů (nové prostory v Augustiniánském opatství

Záštitu nad akcí převzali:

Jiří Dušek, senátor Senátu PČR Vojtěch Cirkle, biskup brněnský Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna
Mikuláš Bek, rektor Masarykovy univerzity

Plakátek ZDE