Petrov: Brněnská diecéze ve fotografiích

12.11.2017

Slavnostní uvedení výstavy s názvem „Brněnská diecéze ve fotografiích“ proběhne po bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v neděli 12. listopadu 2017, která začíná v 9.00 hodin.

K letošnímu 240. výročí založení brněnské diecéze připravilo Diecézní muzeum výstavu s názvem Brněnská diecéze ve fotografiích. Na výstavě se představí 38 převážně amatérských fotografů se svými snímky, které tito autoři dodali na základě výzvy diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho v předem určeném termínu. Jednašedesát vybraných fotografií představuje katedrálu svatých Petra a Pavla jako první chrám diecéze a pestrou mozaiku života v jednotlivých farnostech.
Výstava byla poprvé instalována v srpnu na 14. diecézní pouti rodin ve Žďáře nad Sázavou, od 12. listopadu do 15. prosince 2017 bude ke zhlédnutí v katedrále sv. Petra a Pavla.

Související článek https://www.biskupstvi.cz/2017-05-18-fotografkam-a-fotografum-tesime-se-na-vase-snimky