Apokalypsa v dřevořezech Albrechta Dürera

16.11.2016

V závěru církevního roku, v pondělí 14. listopadu 2016, zahájilo Diecézní muzeum v Brně výstavu s názvem Apokalypsa v dřevořezech Albrechta Dürera.

Instalace kolekce reprodukcí dřevořezů s doprovodným textem vysvětlujícím Dürerův pohled na Zjevení svatého Jana reaguje na liturgické texty, které jsou od tohoto dne až do konce církevního roku mimo neděli slavnosti Ježíše Krista Krále předčítány při bohoslužbách ve všech katolických kostelích.

Výstava je instalována s podporou statutárního města Brna v rámci projektu Výstavy v tzv. Propité věži brněnské katedrály a v salónku Diecézního muzea v prostorách Diecézního muzea v Brně a až do konce roku 2016 je volně přístupná v časech otevírací doby muzea – od pondělí do soboty od 10.00 do 17.00 hodin.

Církevní budovy