X. celostátní katechetický kongres v Třešti

27.10.2016

Katechetická sekce ČBK a diecézní katechetická centra zvou všechny, kteří se jakkoli angažují na poli katecheze a náboženského vzdělávání, na X. celostátní katechetický kongres, který se bude konat od 27. do 29. října 2016 v Třešti u Jihlavy. Téma kongresu zní: Rodina a její role v náboženské výchově.

Se svými přednáškami vystoupí Kateřina Lachmanová, Ludmila Muchová (JCU), Noemi Bravená (HTK a KTF UK), P. Lukáš Engelmann a další osobnosti. O zahraniční zkušenosti se přijedou podělit P. Andrzej Kicinski – vedoucí Katedry katechetiky na Katolické univerzitě v Lublinu (Polsko) a P. Martin Michalíček – ředitel Diecézneho katechetického úradu v Nitře (Slovensko). Účast přislíbili také kardinál Dominika Duka, Mons. Jan Graubner, Mons. Karel Herbst a všichni dosavadní ředitelé Katechetické sekce ČBK.

Kromě odborných přednášek je možné se zúčastnit také praktických seminářů a k zakoupení a inspiraci budou k dispozici tematické knihy, pomůcky a další užitečné materiály.

Podrobné informace o programu na www.katecheze.cz.

Přihlašovací formulář: http://form.cirkev.cz.

Příloha: plakátek a informace