ČT o Nikodémově noci

19.6.2016

Z iniciativy otců pallotinů se pastorační aktivita Nikodémova noc rozšířila i do zahraniční. Reportáž přinese tuto neděli ČT.

V úvodu Křesťanského magazínu se podíváme do jezuitského kostela v Brně, kde mladí restaurátoři zachraňují poškozený vzácný mobiliář. Dále navštívíme brněnskou komunitu sester dominikánek, která jako součást Rodiny svatého Dominika letos oslaví osmisté jubileum. Také přineseme reportáž z Nikodémovy noci. U nás se tato neobvyklá adorace rozšířila díky Otcům pallotinům z poutního kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích a lidem nabízí možnost spočinout v tichu a přemýšlet. Na závěr se vydáme do Polné na Vysočinu, která je nechvalně proslulá především zločinem, ze kterého byl obviněn a následně usvědčen jeden z místních Židů Leopold Hilsner. A právě jeho soudnímu procesu, ale i dějinám místní židovské obce, se věnuje nová expozice v rabínském domě a synagoze, které byly opraveny v rámci projektu 10 hvězd. Pořadem provází Petra Oppeltová.

vysílání: 19. 6. 2016 12.30 ČT 2
repríza: 22. 6. 2016 01.10 ČT 2