Noc kostelů 2016 se blíží

1.6.2016

V pátek 10. června 2016 proběhne v brněnské diecézi již po osmé Noc kostelů.

Více než 150 zapojených míst po celém územní brněnské diecéze připravuje pro návštěvníky téměř devět set jednotlivých programů. Pořadatelé z desítky křesťanských církví nabízejí pestré spektrum různorodých programů, soutěží, besed, workshopů, prohlídek a doprovodných aktivit. Velký zájem bývá již tradičně o dětské aktivity, koncerty různých žánrů, divadelní představení, výstavy a modlitební setkání. Mnohé programy přiblíží letošní jubileum Karla IV., veřejnost jistě využije možnost zhlédnout brněnský kostel sv. Jakuba v novém hávu po celkové rekonstrukci, poprvé o Noci kostelů otevírá své brány návštěvníkům bazilika Panny Marie na Starém Brně se stříbrným oltářem a palladiem města Brna. Za zhlédnutí stojí i expozice v místě bývalého kostela sv. Floriána v Černovicích, který byl zničen při leteckém náletu za druhé světové války, či absolvování venkovního prohlídkového okruhu klášterními zahradami a sklepeními v Králově Poli v kostele Nejsvětější Trojice. Mnoho příchozích zavítá i letos do kaple Matky Boží v blízkosti hradu Veveří u Brněnské přehrady. Za zmínku stojí i premiéra hudebního díla Lukáše Davida Stabat Mater ve Křtinách u Brna či koncert houslisty Pavla Šporcla v Pohořelicích. Příjemným zpestřením pro všechny příchozí bude na mnoha místech možnost posezení při kávě a čaji, dále nabídka ochutnávky mešních vín a nejrůznějších napečených dobrot či „dobročinných“ palačinek a vaflí.

Ucelené informace naleznou zájemci na www.nockostelu.cz v části brněnská diecéze.