Ředitel Biskupského gymnázia v Brně blahopřeje novému biskupovi

24.5.2016

Nově jmenovaný brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul působil v letech 2005 až 2013 jako spirituál největší církevní školy v brněnské diecézi - Biskupského gymnázia v Brně. Ředitel BiGy, Mgr. Karel Mikula, se připojuje ke gratulantům.

„S velkou radostí jsem před několika minutami obdržel zprávu o jmenování otce Pavla Konzbula pomocným brněnským biskupem. Spolu s ostatními se připojuji s gratulací k tomuto jmenování, protože z osobní zkušenosti vím, že brněnská diecéze v osobě otce Pavla získává moudrého pastýře, skvělého a vlídného člověka a pro mnoho mladých i nás starších i osobního přítele. Rád vzpomínám na léta, kdy Pavel Konzbul působil jako spirituál na Biskupském gymnáziu v Brně a svou nenápadnou, a přitom nezastupitelnou přítomností vydával svým chestertonovským humorem svědectví o tom, že křesťanství je a musí být prodchnuto laskavostí a optimismem.

Milý Pavle, přeji Ti do nového úřadu mnoho sil, radosti a dobré nálady.
Quod bonum, faustum, felix fortunatumque sit!“

Karel Mikula