Zemřel P. Zdeněk Pospíšil

9.2.2016

V úterý 2. února 2016 zemřel R.D. Mgr. Zdeněk Pospíšil.

Narodil se 15. prosince 1933 v Šaraticích. Na kněze byl vysvěcen 30. června 1973 v Litoměřicích. Po svěcení nastoupil jako kaplan do Hodonína a jako duchovní správce působil v Dyjákovicích, Syrovicích a Želešicích, Českém Rudolci, Lidéřovicích a Matějovci a v Příměticích. Od roku 1998 vypomáhal v Brně – Židenicích. Poslední roky prožil v Domově sv. Anežky u sester františkánek ve Velkém Újezdě. Zemřel posílen svátostmi 2. února 2016 v nemocnici v Třebíči.

Rozloučíme se s ním při mši v úterý 9. únova v 16.00 hodin ve farním kostele sv. Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích a ve čtvrtek 11. února 2016 v 15.00 hodin ve farním kostele sv. Mikuláše v Šaraticích. Po mši bude pochován do kněžského hrobu na místním hřbitově.

Parte