Biskup Cikrle požehná vánoční strom v jihomoravské metropoli

27.11.2015

Vánoční strom na náměstí Svobody v Brně požehná biskup Vojtěch Cikrle v pátek 27. listopadu 2015 v 16.40 hodin a spolu s primátorem statutárního města Brna Ing. Petrem Vokřálem ho rozsvítí v 17.00 hodin.

Brno: Tisíce Brňanů každoročně zaplní centrální městské náměstí, aby společně zahájili adventní čas. Brněnský biskup a primátor společně rozsvítí vánoční strom a symbolicky ho předají obyvatelům města. Třináct metrů vysoký dvaadvacetiletý smrk ztepilý, který vyrostl v Těsnohlídkově údolí u Bílovic nad Svitavou, přivezli organizátoři do Brna již ve čtvrtek 19. listopadu.

Adventní a vánoční programy, které připravují farnosti a křesťanské sbory, budou také letos zveřejňovány na webu www.krestanskeVanoce.cz