Modlitba se zpěvy z Taize v Brně Židenicích

18.11.2015

Modlitba a setkání s bratry z Taizé se bude konat ve středu 18. listopadu 2015 od 19.00 hodin v kostele ČCE Jílkova 74 v Brně Židenicích.

Ekumenickou komunitu ve francouzském Taizé založil bratr Roger, který hledal cesty k uzdravení rozkolů mezi křesťany a usiloval o smíření křesťanů. Nyní v jeho díle pokračují jeho bratři, kteří v listopadu navštíví Českou republiku. V Brně bude mít bratr Emmanuel autogramiádu své knížky Málo známá láska, a to od 17.00 hodin v knihkupectvi Cesta, a pak se zúčastní společně s bratrem Wojtkem Taizé modlitby v kostele ČCE.

V průběhu večera zazní modlitby, které máme všichni křesťané společné – žalm, modlitba Otče náš, dále pak čtení z Bible a přímluvy. Po modlitbě bude následovat setkání s bratry.

Informace o modlitbě na stránkách komunity v Taizé http://www.taize.fr