Salesiánské oslavy v Líšni

3.10.2015

V roce 2015 oslavují Salesiáni Dona Boska v Brně tři důležitá výročí – 200 let od narození Dona Boska (zakladatele salesiánů), 120 let od posvěcení líšeňského kostela sv. Jiljí a 20 let od založení místního Salesiánského střediska mládeže- Saleska. V duchu těchto výročí se nese i celý rok v Salesku.

Jak uvádí Renata Lorencová: „Připravili jsme letos řadu zajímavých akcí. Některé již proběhly – Ponožkový bál, Otevření kluziště pro zimní bruslení, Oslava svátku Dona Boska, vydání Salesiánského občasníku SaVo se zaměřením právě k významným událostem. V rámci programu SaVIO proběhla také zajímavá přednáška tří našich salesiánů, kteří momentálně v Líšni působí. Navíc napříč celým rokem probíhá v minigalerii Salesko výstava „Zpátky do minulosti“, která fotografickými dokumenty mapuje celých dvacet let salesiánského díla. Můžete zde také zhlédnout fotografie všech salesiánů, kteří zde od začátku celého díla působili.“

Oslavy 20. výročí vrcholí, Salesko slaví Dvacítku
V sobotu 3. října 2015 jsou zváni děti i dospělí na velkou akci, která zakončí celoroční oslavu 20 let existence Saleska. Bude připraven pestrý celodenní program s občerstvením.

Z programu:
13:00-15:00 soutěž pro děti Z pohádky do pohádky
13:00-14:00 kouzelník Waldini
15:00-16:00 Pavel Helan – písničkář
16:15-17:15 divadlo Paravánek
17:30-18:00 vystoupení mažoretek z Vinohrad
18:00-19:00 soutěže pro dospělé
19:00-20:30 Svítání – original czech music
21:15-22:00 překvapení večera
22:00 ukončení akce

A na co se ještě můžete těšit?
balónkový klaun
malování na obličej
skákací hrady
skákací boty
jednokolky
koktejly pro děti – kavárna Kraválna
stánky s občerstvením
… a spousta další zábavy

Informace z historie v příloze.