Ukončení Teologického kurzu v Brně

29.5.2015

V sobotu 30. května 2015 bude v 10. 00 hodin mší svatou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně slavnostně ukončen Teologický kurz. Z rukou otce biskupa Vojtěcha Cikrleho převezme osvědčení o absolvování více než 100 posluchačů, kteří přijedou na brněnský Petrov i se svými rodinami a přáteli.

Teologický kurz je významnou vzdělávací aktivitou, kterou Biskupství brněnské nabízí jednou za dva roky. Kurz se v různých obměnách uskutečňuje již od roku 1990 a zájem o něj stále trvá. Podle ohlasů a hodnocení samotných účastníků přispívá kurz k získání a doplnění náboženských vědomostí, k hlubšímu chápání Bible, liturgie i církve a k prohloubení vztahu s Bohem. Kurz účastníkům rovněž umožňuje zažít společenství, poznat nové přátele a nacházet odpovědi na otázky, které přináší život v rodině, v zaměstnání i ve farnosti.