II. sympozium kanonického práva v brněnské diecézi

17.7.2015

Ve dnech 20. až 23. září 2015 proběhne ve Vranově u Brna II. sympozium kanonického práva, nad kterým převzal záštitu brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Sympozium organizuje Akademie kanonického práva a je určeno především pro pracovníky církevních institucí, ale také pro další zájemce z řad kněží a laiků zapojených v pastoraci či v oblasti práva.

Zájemci se mohou přihlásit do 17. července 2015.

Brno: Hlavním přednášejícím na II. sympoziu kanonického práva v brněnské diecézi bude J. Em. kard. Francesco Coccopalmerio, předseda Papežské rady pro legislativní texty. Přednášky dále přednesou přední odborníci z oblasti kanonického práva z papežských úřadů a univerzit. Na programu budou aktuální témata vzešlá z podnětů papeže Františka a biskupské synody o rodině. Předmětem studia bude urychlení procesu nulity manželství; svátostná důstojnost manželství; ekonomika soudu a možnost vedení bezplatného procesu.

Program symposia a bližší informace, včetně přihlášky, jsou k dispozici na webových stránkách http://akademie.biskupstvi.cz/