Modlitební akce 24 hodin pro Pána v roce 2015

13.3.2015

V letošním Poselství Svatého otce Františka k postní době 2015, které má motto "Posilněte svá srdce" (Jak 5,8) vyzývá papež k zapojení do modlitební iniciativy "24 hodin pro Pána". Po celém světě budou od pátku 13. března 2015 od 17.00 hodin otevřeny některé kostely, jež nabídnou možnost zpovědi, modlitby nebo rozhovoru s knězem. Z papežovy iniciativy tak byla již loni založena tato nová tradice, která proběhne každoročně před 4. nedělí v postním období.

V brněnská diecézi bude v kostele sv. Maří Magdalény (Masarykova ulice, Brno) možnost zpovědi v pátek 13. března 2015 od 9.00 do 20.00 hodin. Současně bude vystavená eucharistie. Od 20.00 do 22.00 pak proběhne v katedrále sv. Petra a Pavla tzv. Nikodémova noc (www.nikodemovanoc.cz), tedy chvíle ztišení, modlitby a další možnosti přijmout svátost smíření.