Přípravy Křesťanských Vánoc 2014 v brněnské diecézi

21.11.2014

Měsíc listopad nabízí každým rokem příležitost vzpomenout na naše blízké zemřelé, ale také podmanivou atmosférou podzimní přírody a dlouhými večery připomíná blížící se adventní čas. Specifické kouzlo čtyř týdnů adventu a období Vánoc každoročně dotváří i mnoho zajímavých příležitostí k jejich plnějšímu prožívání.

Nedílnou součástí této nabídky je třetí ročník projektu Křesťanské Vánoce. Na webové stránky www.krestanskevanoce.cz se začínají přihlašovat jednotlivé farnosti, které sem vkládají informace o připravovaných programech v adventním a vánočním období. Mezi zajímavé nabídky patří např. žehnání adventních věnců, duchovní obnovy, oslavy svátku sv. Mikuláše, průvody světla, pozvání na roráty apod. Probíhají také poslední přípravy tisku letošní verze brožury Betlémy, která zve návštěvníky jihomoravské metropole k prohlídce betlémů a vánočních programů v brněnských kostelech. Tato brožurka bude k dispozici nejen v těchto místech, ale také v informačních centrech, ve školách a ve volnočasových a kulturních zařízeních.