Prodloužení výstavy o kardinálu Ditrichštejnovi

17.10.2014

Výstava Diecézního muzea v Brně „Mezi klíčem a mečem – kníže František kardinál z Ditrichštejna a jeho doba“ se vzhledem k velkému zájmu veřejnosti prodlužuje.T uto expozici umístěnou v prostorách krypty katedrály sv. Petra a Pavla v Brně zhlédlo dosud více než dva tisíce návštěvníků.

Výstava představuje velkou postavu církevních, politických, společenských i kulturních moravských dějin první poloviny 17. století Františka kardinála z Ditrichštejna (1570 – 1636).
Výstava bude otevřena mimořádně až do neděle 19. října 2014, neboť 17. října 2014 uplyne přesně 415 let od chvíle, kdy v Brně čerstvě vysvěcený olomoucký biskup Ditrichštejn vjel slavnostně poprvé na území své diecéze. Otevírací doba výstavy je denně mimo pondělí od 10.00 do 17.00 hodin, ve čtvrtek do 16.15 hodin.