Prosme za mír a za pronásledované křesťany

29.8.2014

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyzývá k modlitbám a postu za mír a za pronásledované křesťany.

Brno: Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyzývá kněze a věřící ve své diecézi:

Milí bratři,
žijeme ve světě, který je nejen těžce zkoušen stále novými válečnými konflikty, ale který - stejně jako před dvěma tisíci lety - stále pronásleduje ty, kteří uvěřili Kristu. Podle organizace Křesťanská mezinárodní solidarita čelí diskriminaci, pronásledování nebo hrozbě smrti až 200 milionů věřících v Krista. Jejich utrpení je částečně způsobeno i nedostatečnou podporou ze strany západních křesťanů.

I když se za pronásledované křesťany modlíme každoročně na šestou neděli velikonoční a mnozí i každou neděli při bohoslužbách, je potřeba dělat víc. Proto vás všechny prosím, abyste ve svých farnostech na tento úmysl nyní pamatovali pravidelně. Je možné také vyhlásit konkrétní farní den postu a modliteb za pronásledované křesťany. Prosím, abychom pomohli svými modlitbami i jiným způsobem tam, kde je to potřeba. V době komunistické totality jsme to byli zase my, kteří byli povzbuzováni sestrami a bratry ze svobodných zemí.
V modlitbě a postu spojený

biskup Vojtěch Cikrle