Zemřel P. Václav Kamenický

23.8.2014

P. Václav Kamenický se narodil 3. srpna 1929 v Bosonohách (farnost Troubsko).

Studium bohosloví na brněnském bohosloveckém učilišti musel po 1. ročníku (1949/50) přerušit, když byl koncem roku 1950 povolán k PTP. Po propuštění 31. 12. 1953 pracoval v civilních zaměstnáních a teprve po uvolnění v roce 1968 mohl studium teologie dokončit v Olomouci.

Kněžské svěcení přijal 1. července 1972 v Olomouci.

Tři roky působil jako kooperátor v Brně u sv. Janů (u minoritů), od roku 1975 pak až do své smrti jako administrátor, později farář v Mikulovicích a Horních Dunajovicích.

Zemřel 14. srpna 2014 v nemocnici ve Znojmě.

V roce 2007 při příležitosti 230. výročí založení brněnské diecéze mu brněnský biskup Vojtěch Cikrle udělil za obětavou kněžskou službu medaili sv. Petra a Pavla.

Se zesnulým se rozloučíme v sobotu dne 23. srpna 2014 v 10 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Mikulovicích u Znojma. Jeho tělo pak bude uloženo do kněžského hrobu na místním hřbitově.

Parte