Výstava Mezi klíčem a mečem představí unikátní dokumenty

29.9.2014 - 5.10.2014

Výstava Diecézního muzea v Brně „Mezi klíčem a mečem – kníže František kardinál z Ditrichštejna a jeho doba“ bude doplněna o unikátní originály listin s přímým vztahem k Význačné kolegiátní kapitule v Mikulově.

V týdnu od 29. září 2014 budou v tzv. „Propité věži“ katedrály sv. Petra a Pavla v Brně k vidění vzácné dokumenty ze 17. a 18.století. Návštěvníkům bude představena především Zakládací listina mikulovské kapituly z roku 1625, či bohatě iluminovaná Statuta význačné kolegiátní kapituly sv. Václava v Mikulově z roku 1773. Vzhledem k náchylnosti archiválií na světlo budou tyto originály vstaveny pouze po dobu jednoho týdne. Archiválie na výstavu zapůjčí Diecézní archiv Biskupství brněnského v Rajhradě. Návštěva rozšířené výstavy je také příležitostí k nahlédnutí do prostor původní gotické věže brněnské katedrály, která je jinak přístupná pouze předem objednaným skupinám a při příležitosti Noci kostelů.

Více o výstavě