Rakousko vyhlásilo termín pro Noc kostelů 2015

26.6.2014

Noc kostelů v příštím roce se bude konat v České republice i v Rakousku v pátek 29. května 2015.

Brno: Krátce po úspěšné Noci kostelů 2014 již vyhlásili organizátoři v Rakousku termín pro Noc kostelů v příštím roce. Bude se konat v pátek 29. května 2015.

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců vždy na přelomu května a června. V letošním roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno na 450 000 návštěvnických vstupů. Na základě reakcí návštěvníků i médií se otevřené prostory kostelů, i doprovodné programy zde připravené, těšily velkému zájmu nejširší veřejnosti. Letošní Noc kostelů provázela především pokojná atmosféra v kostelech a modlitebnách, spokojenost návštěvníků i radost tisíců dobrovolných pořadatelů.