Zemřel P. Josef MALÍK

17.5.2014

P. Josef Malík se narodil 23. srpna 1951 v Brně, na kněze byl vysvěcen 26. června 1983 v Brně.

Působil jako kaplan nejprve v Boskovicích, pak ve Žďáru nad Sázavou-I. Od roku 1986 byl farářem v Dobřínsku, o dva roky později ještě ve Vémyslicích. V roce 1991 byl jmenován hudebním referentem pro děkanství hostěradické a moravskokrumlovské. Od srpna 1993 působil jako farář v Ratíškovicích, po roce pak i v Bohuslavicích u Kyjova.

V srpnu 2002 byl ustanoven farářem ve Vranovicích, Ivani a Pouzdřanech, od roku 2010 byl členem děkanské rady děkanství mikulovského. Od srpna 2012 pak působil jako farář v Horních Dubňanech, Dukovanech a Mohelně. Zemřel při mši svaté 12. května 2014 v Mohelně.

Rozloučíme se s ním při bohoslužbě v sobotu 17. května 2014 v 10 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Horních Dubňanech. Jeho tělo pak bude uloženo do kněžského hrobu na místním hřbitově.

Parte