Národní pouť rodin 2014 má své webové stránky

9.4.2014

V sobotu 30. srpna 2014 proběhne ve Žďáru nad Sázavou již XI. Diecézní pouť rodin, která bude v letošním Roce rodiny slavena také jako Národní pouť rodin.

Pouti se zúčastní čeští a moraští biskupové, hlavním celebrantem a kazatelem bude kardinál Dominik Duka.

Na nových internetových stránkách http://www.narodnipoutrodin.cz jsou již nyní zveřejněny přípravné katecheze, které mohou poloužit jako duchovní příprava na pouť. Zaměřují se na čtyři témata: práce a slavení, předávání víry v rodině, mezigenerační soudržnost, rodina a komunita, v níž rodina žije. Témata jsou rozpracována ve variantách, a to pro děti, pro mládež a pro manžele (rodiny).Mohou být využity ve farnostech, při vyučování náboženství, ve společenstvích apod. Na webových stránkách jsou k dispozici také informace o připravované pouti či další vypracované pomůcky.