Zemřel P. František Jindra

15.2.2014

V neděli 9. února 2014 zemřel P. František Jindra.

Rozloučíme se s ním při mši svaté v sobotu 15. února 2014 v 10.30 hodin ve farním kostele sv. Jakuba staršího v Boskovicích. Poté bude jeho tělo uloženo na místním hřbitově do kněžského hrobu.

P. František Jindra se narodil 18. června 1924 ve Ždánicích (farnost Bystřice nad Pernštejnem), na kněze byl vysvěcen 5. července 1949 v Brně.

Kněžské působení zahájil jako kaplan v Cizkrajově a ve Slavonicích, později byl ustanoven jako kooperátor v Třešti. Po výkonu vojenské služby v PTP se do Třeště vrátil a od 15. ledna 1959 působil opět ve Slavonicích, tentokrát již jako administrátor. V letech 1965 až 1974 byl administrátorem v Horní Slatině, poté další čtyři roky v Dačicích. V listopadu roku 1978 byl ustanoven do Boskovic jako farář a současně jako děkan boskovický. Od roku 1990 působil v Boskovicích jako kooperátor a ve Svitávce jako excurrendo administrátor. Službu boskovického děkana vykonával až do roku 1999. V roce 2007 mu brněnský biskup Vojtěch Cikrle udělil medaili sv. Petra a Pavla za obětavou kněžskou službu Zemřel dne 9.
února 2014 v nemocnici v Boskovicích.

Parte