Konference: Péče o duchovní potřeby nemocných

17.1.2014

Církevní střední zdravotnická škola s.r.o. Grohova 14/16 v Brně pořádá dne 17. ledna 2014 v Brně (Údolní 39) konferenci, která je určena všem nelékařským pracovníkům. Konference je věnována tématu “ Péče o duchovní potřeby nemocných“.

V dnešní době se téma duchovních potřeb stává stále více žádané. Sestra ošetřující dlouhodobě ležící pacienty vnímá bezútěšnost situace, a pokud pacient nemá blízkou osobu, je sestra jediným pomocníkem pro jakoukoliv útěchu. Řada sester bere své povolání jako poslání, a právě pro tyto sestry je seminář nejvhodnější. Pocit, že může pomoci pacientovi, či klientovi pomoci smířit se s tím, co ho tíží, může přispět i k větší duševní pohodě sestry. Může to být také účinný prostředek proti syndromu vyhoření.

Podrobnosti v příloze