Den církevních škol 2013

16.9.2013

Již tradičně 16. září si církevní školy brněnské diecéze připomněly svátek své patronky svaté Ludmily, babičky sv. Václava, jako Den církevních škol. Právě sv. Ludmila dokázala vychovat svého vnuka ve velkou osobnost našich dějin a proto byla vybrána za patronku všech učitelů a vychovatelů, aby jim pomáhala v jejich zodpovědném úkolu.

V naší zemi studuje na církevních školách 18 200 žáků a studentů, z toho v brněnské diecézi téměř 3 500 dětí a mladých lidí. Tato zařízení jsou bez pochyb významnou alternativou ke školství veřejnému i soukromému a zahrnují široké spektrum od mateřské školy, dvě základní školy po čtyři gymnázia a čtyři střední odborné školy, zaměřené zejména na gastronomii, zdravotnictví, pedagogiku a sociální oblast. Také střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola sociálně právní zřizované Evangelickou akademií dotvářejí šíři nabídky nejen kvalitního vzdělání, ale významně přispívají i k utváření postojů a pravých lidských hodnot mladé generace.