Noc kostelů 2013: pátrací soutěž dvojic „Tajemství brněnských kostelů“

24.5.2013

Zvídavé chlapce a dívky zve pořadatelský tým Noci kostelů komunity Emmanuel na další ročník pátrací soutěže za tajemstvími, zvláštnostmi kostelů v centru Brna.

Startuje se v pátek 24. května 2013 z Moravského náměstí od kostela sv. Tomáše, a to od 18.00 do 20.00 hodin. Přesně podle legendy o zbořeném kostelu sv. Mikuláše na Velkém náměstí musí dvojice pátračů nejprve získat mapu, zjistit tajemství a splnit úkoly, které jsou na mapě vypsány.

Dvojice, která se všemi vypátranými tajemstvími, vrátí na místo startu do 21. hodiny dostane velkou sladkou odměnu. Nejrychlejší dvojice získá navíc po uzavření soutěže na památku ještě hodnotnou věcnou cenu.

V loňské soutěži všech dvacet soutěžících dvojic odhalilo největší poklad brněnských kostelů – Svatotomskou „černou“ Madonnu. A televize Noe hned v přímém přenosu z náměstí Svobody "vyzpovídala" vítěze.

Zpracoval Jan Gorčák

Více v příloze