Poutače jako pozvání na Noc kostelů

10.5.2013

Od prvního květnového týdne jsou na kostelech a modlitebnách v Brně a v mnoha dalších městech Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina opět umístěny poutače, které zvou návštěvníky na Noc kostelů.

Poutače s vizuálním stylem Noci kostelů připomínají kolemjdoucím datum 24. 5. 2013, kdy se návštěvníkům opět otevřou brány více než 1000 kostelů a modliteben v celé České republice. Na stránkách www.nockostelu.cz, na které poutače odkazují, si mohou návštěvníci už nyní vybírat z více než 4000 programů.

Ve více než 140 kostelech, které se předposlední květnový pátek otevřou návštěvníkům v brněnské diecézi, připravují pořadatelé pestrou nabídku programů od koncertů až po komentované prohlídky, workshopy nebo divadelní představení. Poutače mohou návštěvníkům Noci kostelů posloužit jako orientační body při putování mezi jednotlivými chrámy.