V Brně zaznějí ve Svatém týdnu pašije v latině

24.3.2013 - 28.3.2013

V letošním Svatém týdnu budou mít věřící v Brně hned dvakrát možnost vyslechnout při bohoslužbách zpívané pašije v latině, a to v podání Svatomichalské gregoriánské scholy (SGS) řízené Josefem Gerbrichem.

Brno:Již po osmnácté (od roku 1996) zazní latinské pašije v podání Svatomichalské gregoriánské scholy řízené Josefem Gerbrichem na Květnou neděli 24. března 2013 v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla. Latinská mše svatá zde začíná v 7.30 hodin a budou se při ní zpívat pašije podle sv. Lukáše.

Na Velký pátek 28. března pak zaznějí v latině pašije podle sv. Jana, tentokrát v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Brně-Husovicích při obřadech, které začínají v 18 hodin.

Při obou bohoslužbách budou přítomným k dispozici latinsko-české texty pašijí.

Zakladatel a dlouholetý vedoucí Svatomichalské gregoriánské scholy RNDr. Josef Gerbrich se řadu let aktivně věnuje oživení a propagování gregoriánského chorálu především hudebním doprovodem bohoslužeb nejen v brněnské diecézi, ale také výukou a pořádáním přednášek a praktických nácviků.
Za svoji činnost byl 5. července 2012 oceněn Děkovným uznáním České biskupské konference.