Biskupství brněnské

Diecézní setkání mládeže 2013 v Brně

Ilustrace
23.3.2013

Již 23. Diecézní setkání mládeže brněnské diecéze s biskupem Vojtěchem Cikrlem proběhne v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v sobotu 23. března 2013 od 8.30 do 16.00 hodin.

Brno: Tradičního setkání mládeže s biskupem Vojtěchem Cikrlem, které v brněnské diecézi probíhá vždy v sobotu před Květnou nedělí, se v posledních několika letech zúčastňují více než dva tisíce mladých lidí. Letošní setkání se ponese v duchu biblického verše: „Jděte, získejte za učedníky všechny národy (srov. Mt 28, 19)

Diecézní centrum mládeže připravilo do katedrály sv. Petra a Pavla pestrý program, v němž krátce po zahájení povzbudí přítomné biskup Vojtěch Cikrle tématickou katechezí. Poté bude následovat program ve skupinkách. Odpolední blok, v němž bude prezentováno poslední poselství Svatého otce Benedikta XVI. ke Světovému dni mládeže, nabídne také několik scének a krátkou besedu. Setkání zakončí pontifikální bohoslužba  ve 14.45 hodin.

Tématických skupinek, ze kterých si každý bude moci na místě vybrat podle svého zájmu, bude letos patnáct a jejich přehled je na http://brno.signaly.cz.

Podrobnosti k dopoledním skupinkám budou aktualizovány na http://www.brno.signaly.cz.
Další informace o akci: Diecézní centrum mládeže, Petrov 5, 602 00 Brno, tel.: 533 033 259.

 

 

 

„Požehnaný, který přichází"

 

Po skončení Diecézního setkání mládeže 2013 se zájemci mohou letos poprvé zúčastnit navazující akce. Jde o noc ztišení nazvanou „Požehnaný, který přichází“.

 

"Požehnaný, který přichází" nabízí možnost k prohloubení osobního setkání s Ježíšem Kristem. Místem konání bude kostel sv. Máří Magdaleny v Brně. Skupina „Noc ztišení“ bude mít sraz v cca 15.30 hodin (po skončení mše ) před katedrálou. Noční program nabízí kvalitní film, adoraci, hra bibliodrama (práce s biblickým textem), aktivity ve skupinkách, modlitbu v Loretě kostela sv. Janů, možnost zpovědi a závěrečnou jitřní mši svatou z Květné neděle. Občerstvení je zajištěno. Dostupnost odpočinku možná (spacák s sebou).
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality