Děkovaná bohoslužba za ukončené období pontifikátu papeže Benedikta XVI.

28.2.2013

Ve čtvrtek 28. února 2013 v 17.00 hodin ve farním kostele sv. Mikuláše v Letonicích u Vyškova bude slavena děkovaná bohoslužba za ukončené období pontifikátu papeže Benedikta XVI., na závěr zazní Te Deum na poděkování za jeho službu a práci v čele Církve.

Bohoslužba se koná v den uprázdnění papežského úřadu dle vzoru rakouské a německé církve. Hlavním celebrantem a kazatelem bude pedagog CMTF UP v Olomouci Dr. Ing. Pavel Kopeček, Th.D., farář v Podolí u Brna. Svatý otec Benedikt XVI. při své apoštolské návštěvě České republiky v září roku 2009 požehnal tři nové zvony, bylo to právě v Brně, v neděli 27. 9. 2009 při bohoslužbě v Tuřanech. Zvony zde i zůstaly. Dva menší jsou ve věži kláštera sester alžbětinek a velký zvon, darovaný městem Brnem, je ve věži jezuitského kostela. Právě ten – zvon Martina Středy - zvoní 3x denně nad Brnem a díky Českému rozhlasu Brno bývá i živě slyšet ve zpravodajském vysílání. Při instalaci tohoto papežského zvonu zazněla 11. 11. 2009 památná slova „Každý úder tohoto zvonu nechť nám všem připomíná naše společenství s papežem, otcem veškerého křesťanstva, nechť je i hlasem Benedikta XVI., který jako první papež v dějinách navštívil toto město a požehnal tento zvon. Až jednou i jeho ústa tiše oněmí, bude k Brnu dál mluvit hlasem našeho zvonu.“

Zpracoval: R.D. Martn Bejček