Bosé karmelitky připomenou výročí matky Marie Elekty

11.1.2013

Sestra Marie Elekta od Ježíše se původně jmenovala Kateřina Tramazzoli a narodila se 28. ledna 1605 v Terni. Bylo jí 21 let, když vstoupila do kláštera a ve 24 letech složila řeholní sliby. V rodné Itálii dlouho nezůstala, představení ji poslali do vídeňského kláštera u kostela sv. Josefa, odkud odešla roku 1656 do karmelitánského kláštera v Praze. Zde žila devět let. Zemřela 11. ledna 1663. Její spolusestry ji ctily jako světici. Jedna ze spolusester měla sen, v němž viděla neporušené tělo zemřelé. Řeholnice proto v roce 1666 nechaly hrob otevřít a skutečně našly neporušené tělo. Dnes je umístěno v kostele sv. Benedikta na Hradčanech.

Bosé karmelitky pořádají oslavu 350. výročí smrti zakladatelky Karmelu sv. Josefa v Praze Marie Elekty od Ježíše. V den výročí 11. ledna 2013 se v kostele sv. Benedikta na Hradčanském náměstí koná od 17.00 hodin mše svatá, kterou bude sloužit apoštolský nuncius v České republice Mons. Giuseppe Leanza.