17. narozeniny Radia Proglas

8.12.2012

Dne 8. prosince slaví katolická církev slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu. Je to současěn den, kdy před sedmnácti lety zahájilo v Brně vysílání Radio Proglas.

V brněnském studiu Proglasu se sejdou v pátek 7. prosince 2012 v 18.00 hodin pracovníci současní i minulí, maminky z mateřských dovolených a spolupracovníci, aby společně děkovali při bohoslužbě (živě přenášené) za uplynulé roky a vyprošovali požehnání do nastávajícího osmnáctého roku vysílání.

Tomuto setkání bude předcházet ještě jedno slavnostní zastavení: ve středu 5. prosince 2012, v den 235. výročí založení brněnské diecéze, budou pracovníci Proglasu přijati třináctým diecézním biskupem brněnským Mons. Vojtěchem Cikrlem. Následovat bude v 17.30 děkovná bohoslužba za diecézi v katedrále svatých Petra a Pavla, které bude otec biskup předsedat.