Diecézní setkání katechetů v Brně

17.11.2012

V sobotu 17. listopadu 2012 se v Brně v aule Biskupského gymnázia sejdou katecheté a učitelé náboženství z celé brněnské diecéze. Setkání se účastní také brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Akce se koná pravidelně jednou za dva roky. Letos připravilo Diecézní katechetické centrum program s tématem Rok Cyrila a Metoděje a rok víry – naše kořeny a naše současnost. Přednášejícími jsou prof. PhDr. Miloslav Pojsl z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, doc. Ing. Mgr. Aleš Opatrný, Th.D. z Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, ThLic. Mgr. Ing. Petr Cvrkal, kněz-salesián z farnosti Panny Marie Pomocnice ve Zlíně a Mgr. Marie Kučerová, salesiánka ze střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách. Program nabízí účastníkům nejen získání nových informací a vědomostí, ale nabízí také příležitost ke vzájemným setkáním, k inspiraci a v neposlední řadě k duchovnímu povzbuzení. Vyvrcholením společného dne je mše svatá s otcem biskupem, při níž se bude konat obnova vyznání víry.

Podrobný program zde