Dny evropského dědictví 2012

8.9.2012 - 16.9.2012

Ve dnech od 8. září do 16. září 2012 se uskuteční Dny evropského dědictví, během kterých budou přístupné různé památky, budovy nebo objekty doprovázené kulturními programy.

Dny evropského dědictví ( European Heritage Days, dále EHD ) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

Jejich cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace. Proto jsou v rámci EHD pořádány nejrůznější doprovodné akce - přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy.

Dny evropského dědictví jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí.

Biskupství brněnské se do této akce zapojuje od roku 1999 a je jedním z jejich lokálních garantů. V tomto roce je za brněnskou diecézi nahlášeno 34 objektů (kostelů a kaplí).

Přehled všech zúčastněných je k dispozici v on-line katalogu na internetových stránkách www.ehd.cz.