Jazzová mše Jaromíra Hniličky na Petrově

6.6.2012

Ve středu 6. června 2012 v 19.30 hodin bude v katedrále provedena Jazzová mše Jaromíra Hniličky, který v letošním roce slaví 80. narozeniny. K provedení této slavné kompozice se spojí více jak 140 instrumentalistů a zpěváků. Premiéra tohoto díla se uskutečnila za hluboké totality v kostele Nejsvětější Trojice v Brně - Králově Poli.

Kvalita hudby Jazzové mše si vydobila významné postavení v oblasti jazzové sakrální hudby. Připravované provedení v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově bude ozdobeno aktivní účastí dvou velkých osobností Orchestru Gustava Broma: Jaromíra Hniličky, který zahraje part sólové trubky, a Mojmíra Bártka, sólisty na trombón, který v letošním roce slaví své 70. narozeniny. Instrumentální část Jazzové mše zahraje Big Band brněnské konzervatoře za řízení Aleše Podařila. Spojené sbory bude řídit Petr Kolař.

Předprodej vstupenek je v TIC Běhounská 17 nebo před začátkem koncertu v katedrále.