Akademie kanonického práva

14.5.2012

V Brně byla založena nová církevní instituce - Akademie kanonického práva.

Brno: Jak uvádí soudní vikář Diecézního církevního soudu v v Brně a prezident Akademie, Mons. Karel Orlita: „Projekt Akademie kanonického práva vznikl z přesvědčení, že kanonické právo má nezastupitelné postavení v životě církve a zaujímá v ní úlohu, kterou papež Pavel VI. označil jako „diakonii práva“. Tuto službu církev vtělila do kánonů Kodexu kanonického práva, který, pokud je poznáván a uváděn do praxe, se stává nástrojem růstu církevního společenství ke svatosti, a to ve svých konkrétních dimenzích každodenního života.“

Akademie kanonického práva je církevní instituce zřízená brněnským diecézním biskupem Mons. Vojtěchem Cikrlem. Poslání této veřejné právnické osoby je poskytovat odbornou pomoc věřícím, kteří pracují na církevních soudech nebo vykonávají činnost v jiných oborech kanonického práva. V rámci svého apoštolátu Akademie zprostředkovává studium ve studijních programech kanonického práva. Kromě odborné pomoci poskytuje též duchovní podporu pracovníkům církevních soudů v rozvoji a ve zvyšování úrovně jejich vzdělanosti v oblasti kanonického práva, jakož i v pomocných oborech.“

Více na http://akademie.biskupstvi.cz/