Celostátní fóum mládeže proběhlo ve Žďáru nad Sázavou

9.3.2012

Ve dnech 23. - 26. 2. 2012 proběhlo 4. celostátní fórum mládeže. Mladí delegáti z celé České republiky na něm měli možnost vyjádřit svá přání ve vztahu ke katolické církvi, ale také jí nabídnout své schopnosti.

Jak uvádí P. ThDr. Jan Balík, ředitel Sekce pro mládež ČBK: "Hlavními tématy letošního fóra byla svátost biřmování v životě mladých lidí a jejich odpovědnost za předávání evangelia dalším generacím. Fóra se zúčastnilo sedm biskupů, osmdesát pět delegátů ve věku 18 – 30 let z osmi diecézí a třicet skupin pracujících v katolické církvi různými způsoby s mládeží (řehole, hnutí, vysokoškoláci, občanská sdružení). Mladým lidem naslouchalo i třicet pozorovatelů z řad kněží, zasvěcených osob a laiků, kteří se zajímají o názory mladých."

V příloze jsou připojeny závěry, kde jsou zformulovány nabídky, touhy a žádosti mladých lidí vůči církvi.