Silvestrovský večer 2010 s modlitbami

31.12.2010
Brněnský biskup Vojtěch Cikrle bude slavit 31. prosince v 16.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla děkovnou mši na ukončení občanského roku.
Také ve všech ostatních brněnských kostelích budou slouženy v odpoledních hodinách bohoslužby a v řadě z nich přivítají věřící v moravské metropoli Nový rok 2011 modlitbami.

Brno: Mnohaletou tradici mají v Brně "novoroční" bohoslužby nebo modlitby. Také letos se v několika brněnských kostelích věřící sejdou, aby poděkovali za všechny milosti a dary uplynulého roku a s nadějí prosili o čas, který jim nabídne nový rok 2011.

Děkanský kostel sv. Jakuba na Jakubském náměstí v Brně se otevře v pátek 31.12. ve 22.30 hodin pro modlitby, na které ve 23.15 hodin naváže slavnostní bohoslužba, kterou bude celebrovat kanovník Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla a brněnský děkan Václav Slouk. Přesně ve 24.00 hodin bude duchovní část setkání zakončena novoročním požehnáním.

V kostele sv. Vavřince v Brně - Řečkovicích bude celebrována v 17.00 hodin mše a ve 23.00 hodin se věřící sejdou k adoraci.
V zábrdovickém kostele začne slavnostní bohoslužba ve 23.00 hodin.
V kostele sv. Cyrila a Metoděje v Brně - Židenicích se koná v 17.00 hodin mše a ve 23.00 hodin adorace zakončená "novoroční" bohoslužbou.
Na Vranově u Brna následuje po adoraci ve 22.00 hodin i bohoslužba ve 23.30 hodin.