Katolik.cz vyhlašuje sbírku na podporu kostela Brno-Lesná

28.11.2010
Internetové stránky Katolik.cz vyhlásily dne 28. listopadu 2010 v pořadí již pátou Adventní sbírku. Letošní výtěžek je určen na stavbu nového kostela v brněnském sídlišti Lesná.

Brno: Projekt "Katolik.cz" byl založen v Brně koncem roku 1998. Zpočátku se jednalo o informace zaměřené na život mladých lidí, časem se stránky rozrůstaly, doplňovaly až do dnešního rozsahu, který nabízí řadu vyhledávaných služeb jako například liturgický kalendář, rozcestník farností celé České republiky, rozsáhlá databáze otázek a odpovědí, seznamka či inzerce.

Princip sbírky katolik.cz je stejný jako v minulých letech – zájemci, kteří chtějí přispět, vyplní určený formulář (viz. katolik.cz/sbirka2010 ). Zde si také zvolí, jaký dárek chtějí dostat, zda potřebují potvrzení pro daň či pouze chtějí poslat e-mailem potvrzení o doručení platby. Přispívá se přímo na účet farnosti Brno-Lesná. Je možné také nechat si zaslat domů složenku.

Každý kdo přispěje částkou alespoň 300 kč na tuto sbírku dostane od katolik.cz dárkové CD. Ten, kdo přispěje částkou alespoň 500 kč dostane navíc knihu P. Petra Šikuly: „Už víš?“.

Dárkové CD obsahuje:

• Novou verze programu „Rodinné pexeso 2.0“, což je počítačová hra pro celou rodinu
  • Novou verzi programu "Liturgický kalendář 3.3" na období 1990-2040
  • Novou verzi programu "Mše svaté" pro evidenci a správu intencí bohoslužeb
  • kompletní archiv otázek a odpovědí
  • kompletní archiv odpovědí na otázky z gynekologické poradny
  • tapety na plochu (motivy přírody a hor)
  • výukové animace pro ovládání programu Liturgický kalendář a Rodinné pexeso
  • podrobná nápověda k programům (vhodná k tisku)