Hodiny modliteb pro Svatého otce

29.9.2010
Dopis Sv.otec Před rokem, při příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně (29. září 2009) členové Sekulárního institutu a sdružení Servi della Sofferenza v České republice, členové modlitební skupiny otce Pia a Společenství mládeže sv. Pia z Pietrelčiny v Brně slíbili darovat během jednoho roku modlitbu tří tisíce hodin před Nejsvětější svátostí (adoraci) na úmysl Petrova nástupce k podpoře a prospěchu celé církve.Po roce usilovné modlitby s radostí mohou oznámit, že nejenom darovali slíbených tří tisíce hodin, ale ještě více, celých 3776 hodin. Modlitba před Nejsvětější svátostí na úmysl Petrova nástupce byla naplněna meditací nad slovy Svatého otce, zvláště těch, které řekl při návštěvě České republiky před rokem. Prostřednictvím webových stránek mohli modlící se seznámit s touto aktivitou a zaregistrovat darované hodiny modlitby. Sama modlitba probíhala na různých místech, připojilo se k ní i mnoho dalších věřících. Asi nejvzdálenější byli věřící z Mexika, kteří se prostřednictvím internetu seznámili o tomto způsobu podpory Svatého otce. Věřící za obdržené dary, které sami získali od Boha tím, že se modlili na úmysly a za Svatého otce, pojedou poděkovat Petrovu nástupci osobně na konci října do Říma.