Papež Benedikt XVI. jmenoval v brněnské diecézi nové kaplany

27.9.2010
Papežský znakOsmi kněžím brněnské diecéze předal biskup Vojtěch Cikrle dekret papeže Benedikta XVI. s udělením titulu „Kaplan Jeho Svatosti“.

Brno: Při slavnostní bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v pondělí 27. září 2010, která připomněla první výroční návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v moravské metropoli, předal brněnský biskup Vojtěch Cikrle osmi kněžím dekrety, jimiž je papež Benedikt XVI. jmenoval Kaplanem Jeho Svatosti s právem užívat před svým jménem čestný titul monsignore (zkratka Mons.).

Kaplanem Jeho Svatosti byli dne 15. září 2010 Svatým otcem Benediktem XVI. jmenováni:

• Mgr. Jindřich Bartoš (1955) farář ve farnosti sv. Mikuláše ve Znojmě, děkan děkanství znojemského a vranovského
  • Mgr. Josef Brychta (1949) farář v Jemnicích, Budkově a Rancířově, děkan děkanství moravskobudějovického
  • ICLic.Mgr. Jan Daněk (1950) farář v Novém Městě na Moravě, děkan děkanství žďárského, obhájce svazku Diecézního církevního soudu
  • Vnislav Fruvirt (1923) farář v Brně-Bystrci, soudce Diecézního církevního soudu
  • ThDr. Dušan Hladík (1959) v současné době žijící v U.S.A., pověřený péčí o české krajany v zahraničí
  • Ing. Martin Holík (1960) farní vikář v Brně u kostela sv. Augustina, ředitel Radia Proglas
  • Mgr. Jan Peňáz (1951) farář ve Křtinách u Brna
  • ThLic. Václav Slouk (1957) farář v Brně u sv. Jakuba, děkan děkanství brněnského, člen Kněžské rady a Sboru poradců, kanovník Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla v Brně.
Foto Foto Foto Foto Foto

Foto: Vít Kobza