Noc kostelů 2010: Mimořádně zpřístupněné věže

28.5.2010
Jakubská věž Schodiště Jakub Již tento pátek (28. 5. 2010) během Noci kostelů budou mít návštěvníci možnost vystoupit na věže kostelů, které nejsou běžně otevřeny. Tuto příležitost poskytne např. kostel sv. Jakuba v Brně, jehož 96 metrů vysoká věž vévodí moravské metropoli. Schodištěm ve tvaru dvojité šroubovice mohou návštěvníci vystoupat až do patra, kde jsou umístěny zvony a odkud budou vidět celé město „jako na dlani“. Do širokého okolí se budou moci z věží rozhlédnout také návštěvníci kostela sv. Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích, kostela sv. Vavřince v Hodoníně, kostela sv. Stanislava v Kunštátě, baziliky sv. Prokopa a Panny Marie v Třebíči, kostela sv. Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou, kostela sv. Václava v Dolních Bojanovacích, kostela Zvětování Páně v Břežanech u Znojma, kostela sv. Jiljí v Kobeřicích u Brna nebo kostela sv. Markéty ve Znojmě-Příměticích.